Zalety schodów kamiennych w domu

Moda dotyczy nie tylko naszego wyglądu. W każdej dziedzinie naszego życia pojawiają się pewne nurty, które wpływają na popularność niektórych rozwiązań. W architekturze ostatnio panuje moda na domy parterowe. Jednak nie wyklucza to pojawienia się w takim miejscu schodów. Chociażby prowadzących do głównego wejścia czy na taras.

Jakie schody wybrać?

Przed wyborem schodów, niezależnie czy to zewnętrznych, czy wewnętrznych powinniśmy dokładnie przemyśleć naszą decyzję i dobrać schody nie tylko do naszych upodobań. Po pierwsze musimy zwrócić uwagę na funkcję, jaką będą pełnić nasze schody — czy są to schody wejściowe, tarasowe, wewnętrzne na wyższe piętra, czy może schody do piwnicy?

Każde z nich mają inne warunki użytkowania, wiele zależy też od tego, czy mamy dzieci lub zwierzęta. Dlatego po przemyśleniu wszystkich tych aspektów powinniśmy się zastanowić nad jednym najważniejszym — trwałość. Jakie rozwiązanie będzie najtrwalsze? Schody z kamienia naturalnego.

Zalety schodów kamiennych

Lista zalet schodów kamiennych jest bardzo długa. Do najważniejszych zaliczyć trzeba na pewno trwałość, wygląd, wygodę i łatwość utrzymania w czystości. Schody z kamienia naturalnego wytrzymają o wiele więcej niż schody drewniane. Są odporne na uszkodzenia mechaniczne, nie przyjmują też tak łatwo plam. Ponadto szlifowany kamień naturalny ma mniejszy stopień poślizgu (nawet na mokro), dzięki czemu jest bezpieczniejszy niż lakierowane drewno.

Dużą zaletą schodów kamiennych jest także ich uniwersalność i wygląd. Szeroka gama kolorów i wzorów oraz możliwości obróbki kamienia sprawiają, że schody kamienne sprawdzą się w każdym wnętrzu — nie tylko klasycznym, ale też nowoczesnym. Pasują także jako schody zewnętrzne, jak i schody wewnętrzne.

Polerowany kamień naturalny dużo łatwiej także utrzymać w czystości. Wysoka odporność na zabrudzenia w połączeniu z idealnie wypolerowaną powierzchnią będzie w tym naszym pomocnikiem. Odpowiednio dobrane kosmetyki do czyszczenia ograniczą także osiadanie na nich kurzu, który jest także łatwiejszy w usuwaniu z gładkiej powierzchni schodów.

Close Menu