Czy podłogi z kamienia są trwałe?

Przygotowując się do wyboru odpowiedniej posadzki, jaka przez wiele lat będzie stanowiła element wystroju naszego domu, bierzemy zwykle pod uwagę popularne rozwiązania, jakimi są płytki ceramiczne, panele podłogowe, czy drewno. Warto jednak, poszukując propozycji trwałych i praktycznych, wykorzystać na podłodze kamień naturalny.

Podłogi kamienne to piękno, wyjątkowa faktura, a także kolorystyka materiałów. Pozwalają także na wieloletnie ich użytkowanie, bez uszkodzeń i kosztownych napraw. Wystarczy jedynie odpowiednia konserwacja kamienia, aby cieszyć się jego naturalnym wyglądem.

Posadzki z kamienia

Materiałem przeznaczonym do zastosowania podłogowego jest najczęściej zbity wapień, marmur, granit, bazalt oraz twardy piaskowiec. Wybór odpowiedniego surowca zależy od naszych oczekiwań estetycznych oraz praktycznych. Posadzki z kamienia naturalnego charakteryzują się wyjątkową estetyką, a także łatwością w utrzymaniu w czystości.

Kuchnia, łazienka oraz korytarz są miejscami, gdzie podłogi z kamienia sprawdzą się wręcz idealnie. Materiał ten ma znacznie obniżone właściwości chłonne, jest odporny na uszkodzenia mechaniczne, a także wysoką temperaturę.

Trwałe podłogi

Kamień jest także materiałem, który odpowiednio konserwowany, będzie służył nam przez wiele lat. Wystarczy zastosowanie właściwych środków myjących, dostosowanych do struktury oraz rodzaju surowca, aby zachować go w dobrej kondycji i pożądanej estetyce.

Wykorzystując kamień, zyskujemy zatem trwałe podłogi, które charakteryzuje także ich łatwe utrzymanie w czystości. Istotne są również walory estetyczne. Kamień naturalny posiada zróżnicowaną strukturę, kolorystykę i możliwość wykończenia w wersji błyszczącej lub matowej. Pozwala to na dostosowanie go do wszystkich rodzajów wnętrz.

Posadzki kamienne, stanowiące kiedyś obowiązkowy wystrój wnętrza budynków użyteczności publicznej, są coraz częściej stosowane także w mieszkaniach. Inwestorzy doceniają wyjątkowe walory estetyczne tego materiału, a także jego odporność. Warto pamiętać, iż wykonanie podłogi z kamienia naturalnego bywa zwykle droższe, niż wykorzystanie alternatywnych rozwiązań. Jest to jednak inwestycja opłacalna, ponieważ trwałość posadzki kamiennej pozwoli na jej wieloletnie użytkowanie bez konieczności zlecania napraw, czy kosztownych zabiegów konserwacyjnych.

Close Menu