Blaty kuchenne z granitu

Wystrój nowoczesnej kuchni opiera się na odpowiednio dobranej kolorystyce, wygodnych i ergonomicznych meblach, a także właściwym rozmieszczeniu sprzętów, które ułatwiają nam codzienne korzystanie z tego pomieszczenia. Jednym z podstawowych elementów jest także odpowiedni blat kuchenny.

Musi on spełniać funkcję estetyczną, ale przede wszystkim praktyczną. Powinien być odporny na uszkodzenia mechaniczne, wysoką temperaturę oraz wilgoć. Wszystkie te cechy posiadają blaty kuchenne z kamienia naturalnego.

Granit w kuchni

Blaty kamienne najczęściej wykonywane są z granitu, porfiru oraz bazaltu. Niektórzy klienci decydują się także na marmur i trawertyn, jednakże są one znacznie mniej odporne, niż pozostałe surowce. Blaty z granitu charakteryzuje przede wszystkim wysoka funkcjonalność. Materiał ten nie wymaga specjalnych zabiegów pielęgnacyjnych, a stosowany jest zarówno w domach, jak i profesjonalnych kuchniach restauracyjnych i hotelowych.

Granit w kuchni pozwala na jego łatwe utrzymanie w czystości. Wystarczą tradycyjne środki myjące, aby oczyścić i zdezynfekować blat, co jest niezwykle ważne, biorąc pod uwagę kontakt tego surowca z żywnością. Jest także materiałem odpornym na uszkodzenia mechaniczne, dlatego też możemy na nim wykonywać standardowe czynności kuchenne bez obaw o zniszczenie blatu.

Blaty granitowe – synonim piękna

Nie można także zapominać, iż blaty granitowe stanowią uzupełnienie wystroju wnętrza. Różnorodna kolorystyka oraz faktura materiału, pozwalają dobrać go do pomieszczeń o charakterze tradycyjnym, klasycznym, a także nowoczesnym. W zależności od oczekiwań blat może być matowy lub polerowany na wysoki połysk.

Dzięki tej uniwersalności estetycznej wiele osób decyduje się na montaż blatów granitowych w swoich kuchniach, aby nadać temu miejscu estetyki i elegancji. Jest to szczególnie ważne tam, gdzie kuchnia połączona jest z salonem i wymagana jest, choć minimalna, zgodność stylów architektonicznych tych dwóch pomieszczeń. Granit może być idealnym elementem, który pogodzi wystrój kuchenny z pokojem.

Zalety blatów z granitu są bardzo szerokie. To materiał trwały, estetyczny i elegancki. Sprawdza się idealnie w miejscach, gdzie narażony jest na wilgoć oraz wysoką temperaturę. Dzięki inwestycji w blat granitowy zyskujemy przedmiot, który będzie nam służył wiele lat, a przy okazji wydatnie poprawi efekt estetyczny kuchni.

Close Menu